Uzun Mesafe Nakliye

Başka bir şehire veya 100 km daha uzun olan yeni bir eve taşınıyorsanız, bu uzun mesafeli bir taşınma olarak tanımlanır. Bu kapsamdaki bir nakliyat zorlayıcı olabilir ve sizin açınızdan iyi bir planlama gerektirecektir.


Uzun mesafeli bir taşıma olarak kabul edilen nedir?


Yerel bir taşınmanın, mevcut ve yeni eviniz arasında 50-100km altındaki bir şehir içi taşıma olması gerektiğinde, uzun mesafeli bir taşınmanın çok daha geniş bir tanımı vardır: Hareketin menşei ve varış yeri ayrı şehirlerdir. (VEYA) Her iki konum da aynı durumda ancak birbirinden 50-100 km uzakta.


Uzun mesafeye taşınmanın maliyeti nedir?

Uzun mesafeli bir taşınmanın nihai maliyeti önemli ölçüde değişebilir. Ne de olsa, Ankara'dan İstanbula, 480 kilometrelik bir mesafeye taşınmak oldukca zahmetli ve maliyetli olacaktır. Uzun mesafeli bir taşınmanın maliyeti tipik olarak şu birincil faktörlere bağlıdır:


1-Ağırlık
2-Mesafe
3-Ek hizmetler (paketleme, sökme/tekrar birleştirme vb.)


Ayrıca, yeni evinize taşınırken maruz kalabileceğiniz harcamaları da hesaba katmanız gerekir.


Araba kullanıyorsanız, gaz ve geçiş ücretleri
     Uçak biletleri
     Otel veya konaklama
     Geçici depolama


Potansiyel bir uzun mesafe nakliyecisinden adil ve doğru bir tahmin aldığınızdan emin olmak için şu ipuçlarını izleyin.


  1. Taşınması gereken eşyalarınızı açık bir şekilde belirtin. Aynı zamanda organize olmanıza yardımcı olacaktır.
  2. Taşıyıcıya neyin taşınması gerektiğine dair daha iyi bir fikir vermek için evde bir inceleme talep edin. Evinizin düzenini görmek, herhangi bir özel ekipmanın gerekli olup olmadığını görmek için nakliyecilere de yardımcı olacaktır.
  3. Taşınma gününden önce herhangi bir ek hareketli malzeme veya hizmete ihtiyaç olup olmadığını sorun, böylece nakliyecileriniz hazırlanır ve herhangi bir son dakika veya gizli masraflara hazırlıksız yakalanmazsınız.     Kutular ve uygun paketleme malzemeleri.
     Eşyalarınızı güvenli bir şekilde paketleyin.
     Yeni evinizde mobilya montajı.
     Eşyalarınızın olması gereken yere paketlenmesi ve düzenlenmesi.